קרטה קיוקושין הנו אומנות לחימה יפנית מסורתית המיועדת לגברים ונשים כאחד, היא מפתחת את היכולות האישיות ברמה הפיזית, מנטלית נפשית ורוחנית ונותנת כלים לשיפור האיכות של כלל מעגלי החיים (משפחתי, חברתי, עסקי וכו’), מכינה את לומדיה להתמודדות במצבי לחץ ובאתגרים , מחנכת לשליטה עצמית ושליטה בתגובה ובכך מאפשרת יכולת בחירה אישית (ולא תגובתית) בכל מצב בחיים. מעצימה את הכח הפנימי והאנרגיה הרוחנית, ומשפרת את יכולת ההגנה העצמית של כל אחד ואחת מההולכים ומתמידים בדרך זו.
(ראה מאמר “השפעת לימוד אומנויות לחימה על שיפור איכות החיים“)

הקבוצה הנה קבוצת נוער ובוגרים המהוה חלק מארגון הקרטה קיוקושין בישראל השייך לארגון העולמי (KYOKUSHINKAI-KAN IKO-1) ) שביפן.
האימונים נערכים בהשתתפות דרגות שחורות ביניהם מדריכי קרטה מוסמכי וינגייט ומובלת ע”י סנסאי א.ע דאן- 4 הנמצא בתחום מ 1981, ועוסק בהוראת לימודי קרטה קיוקושין החל מ 1992. האימונים נערכים באולם הספורט החדש מרום נווה (חזון איש 90 ר”ג), פעמיים בשבוע.

ארועים ומחנות: פעמיים בשנה מתקיימים מחנות אימונים בהם נהוג להזמין מדריכים אורחים מחו”ל מהמובילים הידועים ומהשורה הראשונה. המחנות נערכים בתקופות פסח וסוכות ובהם משתתפים כלל הקבוצות השייכות לארגון בארץ כשבסופם נערכים מבחני דרגה לכל הרמות. פעמיים בשנה מתקיימים גם תחרויות
חנוכה – תחרות קרבות , פורים – תחרות קטות.

נוסף על אימוני שגרה: לא פעם נפגשים בנוסף לאימונים השגרתיים (בטבע: פארק, יער, ים…) או אצל אחד מבתי הלוחמים לאימונים משותפים (בד”כ עם כיבוד/ארוחה). נהוג אצלנו לחגוג בדרך זו קבלת דרגה כל מי שזכה להגיע לדרגת שחורה דאן-1 “שודאן” ומעלה.

ציפיות מתלמיד חדש: מתלמיד חדש אין ציפיות מיוחדות בתחילת דרכו ואינו חייב להיות בעל רקע כלשהו בספורט או באומנות לחימה (על אף שאכן זה מועיל). כל תלמיד “נבדק” בהתאם ליכולתו האישית (גיל, כישורים, כושר ויכולות גופניות ומנטליות הקיימות אצלו בלבד). יש לציין כי שילוב של רצון, התמדה, נחישות ותרגול ,יובילו כל אדם קדימה בשלבי הקרטה ועד לדרגה “הנכספת “שחורה” המהווה כאבן דרך ראשונה ומעניקה את התואר “אומן לחימה” לאותו אחד שזכה בה וממשיך להתמיד בדרך.

BLACK BELT IS A WHITE BELT THAT NEVER GIVE-UP

עסקה מובטחת – “אתה תדאג להגיע לאימונים ולהתמיד ואנחנו נדאג להוביל אותך קדימה למטרה”
אוס ! OSU